In Leudal wordt vanaf 1 januari 2024 het PMD-afval (plastic, metaal en drinkpakken) elke twee weken opgehaald. Dit gebeurt in doorzichtige zakken, die gratis worden verstrekt door de gemeente.
Deze maatregel is nodig omdat het PMD momenteel erg vervuild is. Door verkeerd afval te mengen met het PMD moeten hele vrachten worden afgekeurd. Dit leidt tot waardevolle grondstoffenverlies en hogere kosten doordat de afgekeurde PMD moet worden verbrand.
Om dit te voorkomen, krijgen inwoners in week 50 een informatiepakket thuisbezorgd met 24 PMD-zakken en een afvalscheidingswijzer. Zo weten ze precies welk afval in de PMD-zak hoort. De doorzichtige zakken maken het voor zowel de inzamelaar als de afvalverwerker makkelijker om te controleren of er geen verkeerd afval in zit.