Kringloopbankstel met Brekr-zadel.

      Reacties uitgeschakeld voor Kringloopbankstel met Brekr-zadel.

Brekr, een producent van elektrische brommers in de Achterhoek, gaat een duurzaam initiatief starten met het gebruik van leer van kringloopbank fauteuils. Jaarlijks komen er ruim 40.000 leren banken bij kringloopwinkels terecht, waarvan een groot deel niet geschikt is voor verkoop en uiteindelijk bij het grofvuil terechtkomt.

Gerry Berndsen, directeur van Aktief (een kringloopbedrijf), wijst op de CO2-uitstoot die gepaard gaat met de productie van nieuwe leren banken (90 kilogram per bankstel). Brekr wil dit probleem aanpakken door samen te werken met Aktief.

Het leer van niet verkoopbare fauteuils wordt voorzichtig uit de meubels gesneden en vervolgens omgetoverd tot speciale zadels door Marcel Molenaar van Miller Kustom Upholstery. Deze zadels kunnen klanten bij Brekr bestellen als alternatief voor het standaardzadel.