HMD lanceert circulair abonnement voor smartphones.

      Reacties uitgeschakeld voor HMD lanceert circulair abonnement voor smartphones.

HMD Global, het bedrijf achter het merk Nokia, lanceert Circular, een abonnementsservice met duurzaamheid als kernprincipe.

Circular moedigt gebruikers aan hun telefoon langer te gebruiken door middel van beloningen die positief zijn voor het milieu. Binnen dit model worden Nokia-toestellen gerecycled, opgeknapt en opnieuw verkocht of gedoneerd aan goede doelen. Abonnees kunnen zelf hun abonnement samenstellen en aanpassen.

Schade, verlies of diefstal van de telefoon wordt afgehandeld zonder extra kosten en als nodig wordt vervanging geregeld. Abonnees ontvangen via het ‘Seeds of Tomorrow’-programma beloningen. Hoe langer iemand een toestel gebruikt, hoe meer “seeds” ze verdienen om te besteden aan projecten op het gebied van duurzaamheid en liefdadigheid. Samenwerking met Ecologi zorgt ervoor dat deze “seeds” worden ingezet voor het planten van bomen, het verminderen van koolstofemissie wereldwijd of het verwijderen van plastic afval uit rivieren in samenwerking met ClearRivers. In samenwerking met The Unconnected kunnen “seeds” ook gebruikt worden om connectiviteit te bieden aan mensen die dit het hardst nodig hebben.

Tegelijkertijd lanceerde HMD Global diverse duurzame smartphones, waaronder de Nokia X30 5G en de Nokia G60. De Nokia X30 5G is gemaakt van 100% gerecycled aluminium en 65% gerecycled plastic, waardoor het de meest duurzame smartphone van HMD tot nu toe is.