Zwerfafval is een grote ergenis in Nederland, daarom wordt er hard gewerkt om dit probleem aan te pakken.
Op zaterdag 18 september 2021 vindt World Cleanup Day plaats, waarbij vrijwilligers in ruim 180 landen samen met zwerfafval aan de slag gaan. Ook Hengelo doet mee! De gemeente Hengelo en de Natuur- en Milieuraad organiseren een actieve dag vanuit Metropool.
Tijmen Sissing, beter bekend als “de Trashpacker”, zal aanwezig zijn bij deze speciale dag. Hij is wereldwijd bekend geworden door het opruimen van zwerfafval op stranden in Zuidoost-Azië tijdens zijn backpackreizen. Zijn initiatief groeide uit tot een wereldwijde beweging.
Om bewustwording te creëren rondom dit onderwerp, organiseert de Natuur- en Milieuraad Hengelo (NMRH), die dit jaar haar 50ste verjaardag viert, samen met de gemeente Hengelo een thema-avond in de bibliotheek op donderdag 9 september. Tijmen Sissing zal ook hier aanwezig zijn.
Op World Cleanup Day zelf zal hij vanaf 12:00 uur zijn inspirerende verhaal delen in Metropool en daarna gaan alle aanwezigen samen de stad opruimen.