De snelle groei van ultra fast-fashion merken zoals SHEIN heeft een grote impact op textielsorteerbedrijven.
Influencers promoten de goedkope kleding massaal, maar tegelijkertijd zien textielsorteerbedrijven een toename aan kledingstukken die nauwelijks te recyclen zijn. De Vereniging Herwinning Textiel constateert dat het aandeel slechte kwaliteit kleding, waaronder veel van SHEIN, stijgt.
100 werknemers sorteren dagelijks de weggegooide kleding in 350 categorieën op basis van kwaliteit. Dit proces wordt steeds lastiger, omdat een groot deel van de kleding niet meer gerecycled kan worden.
SHEIN overspoelt de markt met goedkope kleding, waardoor ook het exportpercentage naar Afrikaanse landen is gedaald van ongeveer 30%.