Sinds 2019 vangt de Bubble Barrier in Amsterdam’s Westerdok jaarlijks bijna een ton plastic op. Dit systeem, dat luchtbellen naar boven pompt om plastic naar de oppervlakte te brengen, blijkt effectief tegen watervervuiling.
De Bubble Barrier heeft een positief effect op het water in de stad. Het vangt dagelijks gemiddeld 518 stukken plastic van allerlei groottes, van kleine deeltjes zoals snoepwikkels en sigarettenpeuken tot grotere objecten als plastic flessen en piepschuim.
De gemeente Amsterdam onderzoekt nu of het systeem kan worden uitgebreid naar andere uitgangen van de grachten naar het IJ om zo de waterkwaliteit in de stad verder te verbeteren.
De Bubble Barrier stoort de scheepvaart niet en vult de drijfvuilvissers aan, die zich vooral richten op afval aan de oppervlakte. Een nieuw rapport van Waternet en adviesbureau Tauw bevestigt de effectiviteit van het systeem.