Recycling from Waste in Fashion and Textiles

      Reacties uitgeschakeld voor Recycling from Waste in Fashion and Textiles

De toenemende hoeveelheid broeikasgassen in de atmosfeer, de snelle uitput van natuurlijke hulpbronnen en de stijgende vervuiling door industrieel afval hebben alle productieactiviteiten onder een vergrootglas geplaatst wat betreft duurzaamheid.

Wanneer allerlei soorten afval, zoals kleding, meubels, tapijten, televisies, schoenen, papier en voedselafval, op de stortplaats belanden, wordt slechts een klein deel natuurlijk afgebroken. De overgrote meerderheid blijft als niet-biologisch afbreekbaar materiaal achter. Daarom richten inspanningen zich erop om de last van dit afval op de aarde te verminderen. In het geval van gebruikte textielproducten worden er nu pogingen gedaan om deze te recyclen of upcyclen.

Dit boek onderzoekt de rol van duurzaamheid door het gebruik van textielafval in mode en textiel, met betrekking tot productie, materialen, evenals de economische en zakelijke uitdagingen en kansen die dit met zich meebrengt.

Het uitgebreide boek bevat 19 hoofdstukken over diverse onderwerpen, waaronder:

* Oplossingen voor een duurzame mode- en textielindustrie
* Agro- en bioafval in de modeindustrie
* Innovatieve modemerken door het gebruik van textielafval
* Afval in handgeweven textiel
* Een verschuiving in het bedrijfsmodel: 21e-eeuwse mode vanuit recycling en upcycling
* Het gebruik van natuurlijk afval voor duurzame textielverf
* Circulaire economie in mode en textiel uit afval
* Toekomstige wegen van afvalgebruik in de mode
* Duurzame encapsulatie van natuurlijke kleurstof uit plantaardig afval voor textiel
* Toepassingen van agro-afval voor bio-remediatie van textielvervuiling

Auteurs: Pintu Pandit, Shakeel Ahmed, Kunal Singha, Sanjay Shrivastava
EAN code: 9781119620525
Beoordeling/review: ☆☆☆☆☆ 0/5 (nog geen beoordeling geplaatst)
Taal: Engels
Doelgroep: Maatschappelijk geïnteresseerde
Prijs: 202.99 euro

Hier te koop: Recycling from Waste in Fashion and Textiles